Jautājiet mūsu ekspertiem (371) 28 887 449 (371) 28 887 355

Skārienjūtīgie telefoni

Skārienjūtīgo telefonu remonts


  Pēdējā laikā telefoni ar skārienjūtīgiem ekrāniem kļuva par vispopulārākiem telefoniem. Tas ir izskaidrojams ar mūsdienīgu tehnoloģiju strauju attīstību mobilo telefonu sfērā, kā arī ar skārienjūtīga ekrāna vienkāršību un ērtību. Skārienjūtīgais ekrāns modernos telefonos ļauj lietot visas funkcijas un pielikumus maksimāli ērti.

  Uz šo brīdi izšķir skārienjūtīga ekrāna divus tipus: rezistīvais skārienjūtīgais ekrāns un kapacitatīvais.

  • - Rezistīvais skārienjūtīgais ekrāns

  Tāda tipa ekrāns sastāv no diviem slāņiem, kuriem ir noteiktas pretestības. Augšējais ir lokanais slānis (plastmasa) un apakšējais ir cietais slānis. Spiežot uz augšējo slāni notiek tā saskarsme ar apakšējo slāni un elektronika aprēķina nospiešanas punkta koordinātes.

  Tāda ekrāna galvenā priekšrocība ir jutīgums pret jebkādiem pieskārieniem: ir iespēja nospiest uz ekrānu ar cimdotām rokām, stilusu vai ar jebkādu citu cieto priekšmetu. Rezistīva ekrāna vēl viena ne mazāk svarīga priekšrocība ir tā noturība pret kritiena. Ir iespējams stipri saskrāpēt tādu ekrānu, bet sasist to ļoti sarežģīti, jo tā ir plastmasa.

  Neskatoties uz rezistīva ekrāna visām priekšrocībām, tomēr eksistē daži trūkumi. Eksistē skārienjūtīga ekrāna darbspējas zaudēšanas liels risks, tāpēc kā skārienjūtīgais ekrāns pastāvīgi izjūt mehāniskas piekraušanas telefona ekspluatācijas gaitā. Rezistīva ekrāna vēl viens trūkums ir tā zema gaismas caurlaidspēja (ne vairāk par 85%). Ja ekrānam ir aizsargslānis, vienalga pastāv iespēja sabojāt ekrānu vai pārtraukt tā darbību. Plastmasas virsma viegli sagriežas un neiztur pārāk augstas temperatūras.

  Kā notiek rezistīva skārienjūtīga ekrāna maiņa?

  Skārienjūtīga ekrāna darbspējas pārtraukšanas gadījumā (detaļas nolietojums vai mehāniskais bojājums), vajag nomainīt bojātu tačskrinu uz jaunu. Pirms jauna skārienjūtīga ekrāna uzstādīšanas nepieciešams noņemt vecu.

  Tādēļ lai aizkļūt līdz ekrānam nepieciešams izjaukt telefonu. Tam tiek noņemts telefona aizmugures vāks, tiek izvilkta baterija un SIM karte. Pēc tam, kad telefona aizmugures vāks ir noņemts, vajadzīgi akurāti aizvest plati malā un izstiept slejfu no ligzdas. Šī procedūra ir nepieciešama, lai atdalītu telefona priekšdaļu no galvenās.

  Pēc tam ir vēlams uzmanīgi atvienot displeju no telefona korpusa, lai izvilkt to. Tā kā skārienjūtīgais ekrāns ir piestiprināts pie korpusa ar specializēto līmi, viņu nepieciešams sasildīt pie temperatūras 100-120 grādi 2-3 min laikā, lai atmiekšķēt līmi. Pēc sasildīšanas līme sagriežas ar skalpeļa palīdzību un galu galā skārienjūtīgais ekrāns atvienojas no korpusa.

  Pirms jauna tačskrina uzstādīšanas uz tā pamatu uzklājas specializētā līme detaļas fiksācijai. Displeju vajag iztīrīt no putekļiem zem spēcīga gaisa spiediena. Pēc tam ir iespējams pielīmēt jaunu detaļu pie korpusa.

  Gatavu ekrānu un plati nepieciešams ievietot atpakaļ korpusā, piestiprinot displeja šleifu pie plates. Pirms telefona pilnas vākšanas vajag pārbaudīt jaunas detaļas darbspēju. Lai pārbaudīt jaunu detaļu vajag pievienot bateriju pie plates un ieslēgt telefonu. Detaļa ievietota pareizi, ja ekrāns korekti reaģē uz visām nospiešanām. Tikai pēc pārbaudes var pilnīgi savākt telefonu. Mobilais telefons jāpārbauda vēlreiz darba beigšanā. Ja viss strādā, tad var ar pārliecību pateikt, ka remonts ir veiksmīgi pabeigts.

  • - Kapacitatīvais skārienjūtīgais ekrāns

  Tāda tipa ekrāns ir izveidots uz cilvēciska ķermeņa spējas vadīt elektrisku strāvu. Kapacitatīvais skārienjūtīgais ekrāns iztēlojas kā stiklainais panelis, kura virsma ir pārklāta ar rezistīvo materiālu, kurš ir noslēpts ar plēvi. Skarot ekrānu ar pirkstiem, rodas elektriskā strāva, tad speciāls kontrolleris aprēķina pieskaršanas koordinātes.

  Tāda ekrāna svarīga priekšrocība ir tās ilgizturība. Neskatoties uz pastāvīgam piekraušanām darbspējas zaudēšanas risks ir pamazs. Kapacitatīvam ekrānam ir labāka gaismas caurlaidspēja (90% un vairāk) salīdzinot ar rezistīviem ekrāniem.

  Reizē ar priekšrocībām arī eksistē kapacitatīva ekrāna trūkumi. Tāda tipa ekrāns var strādāt tikai zem strāvas vadītspējīga priekšmeta iedarbības. Ekrāns nereaģēs uz stilusa pieskaršanos, kāda cita cieta priekšmeta vai cimdotas rokas.

  Kapacitatīva skārienjūtīga ekrāna vēl viens trūkums ir tā nenoturība pret kritiena. Stiklu ļoti viegli sasist.

  Kā notiek kapacitatīva skārienjūtīga ekrāna maiņa?

  Bojāta skārienjūtīga stikla aizvietošanas princips ir līdzīgs rezistīva ekrāna maiņas principam. Atšķirība tikai tajā, ka kapacitatīva ekrāna skārienjūtīgais stikls līmējas pie displeja, bet ne pie korpusa.

  Mobila telefona dažos pēdējos modeļos skārienjūtīgais stikls un displejs ir viens modulis, kas ievērojami vienkāršo remontu. Nevajag tērēt daudz laika uz stikla un displeja atvienošanu, bet pēc tam uz stikla pielīmēšanu pie displeja. Jauns modulis vai piestiprinās pie korpusa, vai ar specializētās līmes palīdzību pielīmējas pie telefona korpusa. Tāpat eksistē gatavi moduļi jau korpusā, tādos telefonos kā: Samsung Galaxy S II (S2), Samsung Galaxy S III (S3), Samsung Galaxy Note (N7000/i9220). Tāda tipa modulis būtiski samazina patērējamā laika daudzumu uz remonta izpildi.

  Trūkstošas detaļas nepieciešams ielikt no veca moduļa gatavā modulī, tādas kā: skaļrunis, antena, vibrozvans, sistēmas ligzdas šlejfs un dekoratīvas pogas. Kad visas detaļas ir ieliktas modulī, pievienojam plati, piestiprinājām displeja šlejfu pie plates un tikai tad pievienojam aizmugures korpusa vāku. Remonta beigšanā nepieciešams testēt ielikto detaļu: ieslēgt telefonu un paskatīties, vai ekrāns reaģē uz pieskārienu, vai dekoratīvas pogas strādā, vai ir skaņa. Ja viss pareizi strādā, tas nozīmē, ka remonts ir veiksmīgi pabeigts.

  Telefoni ar skārienjūtīgo ekrānu pieprasa pie sev īpaši uzmanīgas un maksimāli akurātas apiešanās. Ja atgadījās bojājums, tad šīs problēmas labākais risinājums būs remonts pie speciālistiem servisa centrā.

whatsapp call